10 dňový pôst na vode (+výsledky krvných testov po 7. dňoch pôstu na destilovanej vode)
23

Dec

2017

V prvom rade sa rovno priznám, že to bolo iba 9,5 dňa, kedže pôst sa stále končí až ráno, no ja som posledný deň mal už nakúpených toľko voňavého ovocia, že tak sa mi večer pri tých vôňach už do rána fakt čakať nechcelo. Plus, ketóza prišla o deň skôr, ako minulý rok počas 10 dňového pôstu na destilke. No o tom neskôr dole v článku.

Prečo pôst, prečo opäť z väčšej časti na destilovanej vode z lekárne a prečo následne posledné dni na filtrovanej vode z domáceho filtra? Často dostávam od ľudí otázku, načo je mne fruitariánovi robiť ešte očistný pôst? Veď by som mal byť dostatočne vďaka ovociu a zelenine čistý, nie? V prvom rade v podstate áno. Ak by som sa stravoval iba domácim ovocím a zeleninou bez chemického postreku a ak by som počas pretekov nekonzumoval toľko ovocných športových gélov, ktoré zákonite musia obsahovať konzervačne chemikálie a a ak by som nebýval pri frekventovanej ceste, v meste atď. Osobne k tým dôvodom ešte pridám jeden veľmi dôležitý, že pôst, alebo hladovanie je pre ľudí, či zvieratá prirodzený jav. Vo voľnej prírode aj tým najschopnejším lovcom, akými sú napríklad lovci z afrických kmeňov sa nie každý deň pošťastí uloviť niečo pod zub. Okrem toho prejdu/prebehnú pri zháňaní úlovku poriadny kus cesty. To isté platí pre zvieratá. Hlavne v zime, kedy nieje tej potravy prebytok. Som presvedčený o tom, že hladovanie aj počas  niekoľkých dní nieje pre nás nič neprirodzené. To je skôr to, že väčšina ľudí je mäso, múčne výrobky a iné spracované potraviny niekoľko krát denne a počas dňa vykonávajú iba minimum pohybu, či fyzicky náročnej práce. Osobne si počas pôstu cvičím mysel, kedže sa poloprofesionálne venujem horským ultramaratónom prevažne dlhším, ako 100 km. Tam sa človek často potýka s roznymi nástrahami tela, aby presvedčili hlavu aby už prestala dávať impulz k ďaľšiemu behu.

Čo ale pôst s telom urobí? A čo keď človek pije lekármi tak zavrhovanú destilovanú vodu? Telo ako také je super výkonný stroj, ktorý sa vie samostatne celkom schopne opravovať. Samozrejme, že mi nenarastie sama nová ruka, ak ju strčím do zapnutej cirkulárky, no väčšinu chorôb, ktoré sme si spôsobili počas života väčšinou nevhodnou životosprávou, alebo sme pobývali v dostatočne dlhú dobu v nevhodnom prostredí, ktoré nám spôsobilo nejaké ochorenie. Kľudne aj závažné, ako je rakovina. Už nejeden človek sa pôstom zbavil rakoviny, či rakovinotvorného nádoru. Prečo sa o tom v mainstreame mlčí? No, je to jednoduché. Liečba pôstom nestojí totiž nič.

Väčšina z nás už vie, že väčšina, ak nie všetky choroby maju pôvod v kyslom prostedí v ktorom prosperujú a vyvíjajú sa. Pôstom sa v prvom rade odkyslujeme a tak odoberieme chorobe potravu. Telo v dobe nepožívania potravy funguje najprv na cukroch, potom prechádza do ketózy, kedy sa ako hlavné palivo začne spaľovať tuk, ktorý sa ďalej stiepi na cukor ktorý je palivo pre náš mozok, potom začne konzumovať svalstvo, ktoré takisto ďalej štiepi na cukor, aby zabezpečilo mozgu palivo no a popri tomto štádiu začne telo veľké upratovanie všetkého cudzieho, čo sa tam za roky vdychovania zamoreného vzduchu, chemikálií z potravy a pod. nanieslo. Okrem toho, aj rôzne parazitujúce hmoty, ako nádor, vírusy, rakovinu a pod. Ako som už spomenul vyššie, nehovorím, že pôstom dokážeme vyliečiť vždy všetko, no je tu veľká šanca, že sa nám to pri dostatočnej dĺžke pôstu telo od problému vyčistíme. Pre rakovinu, či rakovinotvorný nádor to je často časový horizont 35.-45. dní pitia iba vody! Čítal som o prípadoch starších ľudí, ktorí vďaka nedôvere v západné zdravotníctvo prišli do nemocnice s rozvinutou rakovinou v takom štádiu, že by už nezabrala tak často aplikovaná chemoterapia a po 40. dňoch pôstu na vode pri následnej kontrole u lekára mali v tele nulový nález rakovinotvorných buniek.

Prečo práve destilovaná voda? Tá totiž neobsahuje žiadne organické, či anorganické zložky, je nestabilná a tak na seba viaže anorganické látky oveľa efektívnejšie, ako pri pití inej vody. Popravde mi nikdy nechutila a posledné dni pôstu jej vždy pijem iba minimum Nedávno som zakúpil domov vysoko kvalitný filter pretože voda z vodovodu je rovnaká, ako tá, ktorou splachujeme v záchode a okrem toho je plná chemikálii, ktoré našemu telu ani zďaleka neprospievajú. A to ani nehovorím o tých vodovodných privádzačoch, ktoré sú staré niekoľko desaťročí. Vôbec nieje pravda, že máme nezávadnu vodu. Ak ju teda neporovnávame s tou niekde z afriky pri znečistených mestách.

Tentoraz som sa rozhodol rozdeliť pôst na prvých sedem dní, kedy budem piť iba destilovanú vodu a po týchto siedmich dňoch si dám urobiť opätovný rozbor krvi na obsah vitamínov, minerálov a krvný obraz, aby som to porovnal s krvným testom v prvý deň pôstu. Výsledky boli veľmi zaujímavé. No o tom až neskôr. Rád si totiž overím to, prečo toľko západná medicína striktne zakazuje pitie destilovanej vody. Po siedmich dňoch som s už dostatočne vycibrenými zmyslami prešiel na doma filtrovanú vodu vodným filtrom, aby som skúsil rozdiel v konzumácii týchto dvoch vôd. Domáci filter mi vyrába okrem iného zásaditú vodu s pH 9,5, čo mi pôst celkom ešte uľahčí.

 

Prvý deň bola celkom pohododa, kedy som začínal na váhe 73,7 kg. Ešte v prvý deň som si dal robiť krvné testy, aby som mal s čím porovnávať, absolvoval som dve návštevy a celý deň som mal aktívny. Hladný som nebol skoro vôbec. Ráno som sa ešte napil z doma filtrovanej vody, lebo fľaše na destilovanú vodu som odniesol do neďalekej lekárne až okolo obeda. Druhý krát som sa teda napil až poobede už destilky. Dokopy som dnes vypil ráno 0,5 l filtrovanej vody a liter a pol destilky v poobedných hodnách. Po prvom dni som schudol 1,6 kg. Prvé dni to ide najrýchlejšie a ja som to boostol ešte celkom aktívnym dňom.

 

Druhý deň je stále pri pôste a takmer u každého ten najťahší. Preto je nezmysel držať pôst iba dva dni. Človek si vyžerie to najhoršie a to pozitívne ani z toho neprecíti. Ja som nebol v druhý deň výnimka. Obrovský hlad ma sprevádzal po celý deň. Tu som už taký aktívny nebol. Aj keď je tento deň pre mňa stále najťahší, celkom bola sranda sledovať, ako sa moje telo snaží všeliakými možnosťami donútiť hlavu, aby ma doviela k jedlu. Niečo podobné zažívam počas 100 a viac kilometrových horských ultramaratónoch, kde je to o tom, že telo už nechce ďalej pokračovať v behu, ale chce zastať a odpočinúť si. Tak sa rôzne snaží hlavu presvedčiť, aby som už skončil. Čiže druhý deň beriem za super motivačný pre budúce bežecké tréningy, či preteky. Vypil som dokopy dva litre destilky. Po druhom dni som schudol 300 g.

 

Tretí deň pôstu som sa vybral autom na prechádzku do neďalekého zasneženého Klenova. Prechádzku v dedine do mierneho kopca som si musel rozdeliť na etapy, lebo som to nedával na jeden záťah. Destilka mi prestáva chutiť, no to som predpokladal, kedže sa už zvýrazňujú chuťové kanáliky do maximálnej citlivosti. Energie som mal viac, ako včera. Už mám klasické prejavy pri pôste, že ak sa rýchlo postavím, tak sa mi zakrúti hlava. Už aj tak nízky tlak ultramaratónca 85/60 sa mi teraz ešte znížil. Klasicky pred mojom dráhou ultramaratónca som mával na lekárskych prehliadkach tlak 110/80. Brnenie pod lebkou mne známou z predchádzajúcich pôstov sa zatiaľ nedostavilo. Dnes mi destilka chutí oveľa viac, ako včera. Možno to bude aj tým výletom na čerstvom vzduchu. Vypil som jej 2 litre. Od dnes pociťujem oveľa nižšiu odolnosť voči chladu. Telo teraz asi nerieši imunitu, ale skôr odkyslovanie a s úbytkom ešte aj toho minimu tukov, čo mám odchádza aj schopnosť sa dostatočne zahrievať. Takže som to vyriešil iba viacerými vrstvami teplého oblečenia. Dnes už začínam pomaly cítiť zvýraznený čuch, takže cítim vône oveľa intenzívnejšie, ako normálne. Už mám aj biely jazyk, čo je normálne pri pôste. Dnes som bol prvý krát na veľkej. Taktiež normálna vec pri pôste. Dnes som schudol 1,3 kg.

 

Štvrtý deň pôstu priniesol úbytok síl. Pri chôdzi sa rýchlo zadýcham. Pri dnešnej prechádzke s kamoškou a psami som mal čo robiť, aby som na tri krát vyšliapal po krátkej zjazdovke hore kopcom. Táto hodinvá prechádzka ma pekne vyčerpala. Poobede som išiel ešte na jednu návštevu, no už som bol krotký, ako baránok. Okrem toho stále mám nižší tlak, no to je tak všetko. Dnes som vypil takisto dva litre destilky.  Dnes som schudol 600 g.

 

Piaty deň pôstu som sa presunul ku kamošovi do Klenova. Čerstvý vzduch a ticho sa mi zíde. Krátke dve prechádzky vonku ma unavili dostatočne. Ináč som čumel na telku na programy o varení, ktorými klamem hlavu a viem sa tak akože najeť iba z pozerania sa na prípravu jedla. Je mi úplne jedno, či tam je recept z mäsa, alebo z niečoho iného. Dnes kamoš musel odísť do práce a tak som ostal strážiť dom na nasledujúce dva dni sám. V noci spávam pravidelne nie dlhšie, ako šesť hodín. Aj keď som cez deň bez energie na spánok ma väčšinou neťahá. Kiež by. Aspoň by mi dni a hlavne noci rýchlejšie zbehli. Prvý deň som si kúpil dve knižky na čitanie počaas pôstu, no čoraz menej sa dokážem sústrediť na ich čítanie. Dnes som vypil liter destilky, lebo mi vôbec nechutí. Dnes to bolo 500 g dole z váhy.

 

Šiesty deň pôstu klasika. Bez energie, ťažko sa mi hybalo, takže som sa snažil čo najviac dňa ostať v horizontálnej polohe. Normálne si to človek dokáže užívať, no ak je bez energie, tak to ani nieje o pohodovom vylihovaní na gauči, ale o elementárnom prežívaní zo dňa na deň. Dnes som vypil liter destilky. Pozitívny treba ostať ale stále a tak som za pozitívum dnešného dňa považoval to, že už som sa prevalil za polku pôstu a do konca mi ostávajú už iba štyri dni. Schudol som 800 g.

 

Siedmy deň pôstu bolo opäť iba o prežívaní. Našťastie prišiel sused z vedľajšieho domu a tak som mal aspoň za kým zájsť na kus reči. Predsa len tak ľahšie zbehne deň. Krátka prechádzka po zasneženej prírode k tomu iba dopomohla. Dnes do mňa destilka skoro neišla a vypil som jej sotva liter. Dnes som si uvedomil jednu vec, ktorú som už poskúsenostiach bral, ako samozrejmosť. A to, že moje telo mierne páchne ako keby za acetónom. Je to prirodzená vec pri pôste. Neviem presne, či to je tým, že sa odkysluje, alebo ináč čistí, no je to jav, ktorý človek začne normálne vnímať už po pár dňoch pôstu. Tento zápach do pár hodín po ukončení pôstu mizne. Dole som z váhy išiel o 500 g.

 

Osmy deň pôstu som na revanž zato, že som mohol ostať sám v kamošovom dome, kde je kľud oproti rušnej ulici v meste, kde bývam som mu umyl na dome okná. Mal som to urobiť už včera, či predvčerom, pretože dnes ráno bol mráz a tak to bolo o to ťažšie. Plus som mal čoraz menej energie, no aj tak mi umytie piatich veľkých okien nezabralo viac, ako hodinu. Ale pre príklad, aby si človek vedel predstaviť, ako som už bol siedmy deň slabý, tak som musel po pár pohyboch handrou po okne zložiť ruku, lebo ma začalo bolieť od únavy rameno a tep srdca mi stúpal. Celkom komické. Poobede som zašiel opäť na odber krvi do laboratória. Pri tomto výbere z látok na rozbor som už vynechal vitamíny B12 a D, testosterón a hneď sa účet za krvné testy znížil o 20 eúr. Ten kompletný test na začiatku pôstu ma stál 70 eúr. Ráno som sa donútil vypiť pred odberom pol litra destilky, no časť z toho sa v tele spotrebovalo pri umývaní okien. Potom som ešte pol hodinu pred odberom do seba natačil tri deci destilky, aby som si zriedil trochu krv po posledných dňoch kedy som pil po 1 l destilky na deň. V druhej polovici dňa som už pil filtrovanú vodu z domáceho filra u seba doma. Obrovská zmena v chuti k lepšiemu. Nie, ako destilovaná voda. Teraz som si povedal, že odteraz, ak nebudem liečiť nejakú chorobu pôstom, tak budem počas nasledujúcich každoročných pôstov konzumovať iba filtrovanú vodu. Poobede som už cítil príval energie. Hurá, prešiel som do ketózy! To znamená, že teraz mi telo spaľuje, ako primárny zdroj energie tuky. Žial tento stav pri telesnej schránke po viacdňovom pôste kvôli absencii podkožného tuku netrvá dlho. Mne osobne trval cca 14 hodín do druhého dňa. Dnes to bol ale skvelý pocit celé poobedie. Ak by som to mal opísať slovami, tak je to pocit, ako keby sa človek najedol. Niek konkretne nejakého sladkého ovocia po ktorom má veľmi veľa energie, ale ako keby som zjedol zeleninový šalát so sladkými paradajkami. Je to energetizujúci pocit, no na takej bežnej úrovni. Ale bolo to skvelé a keby som mal držať pôst v budúcnosti iba kvôli tomuto pocitu, tak to za to stojí. Zrazu mozog má dostatok energie na prirodzený chod a tak sa vytratia z mysle všetky pochmúrne myšlienky, či potreba rozmýšľať nad jedlom. Po dnešnom dni som schudol iba 200 g.

 

Deviaty deň pôstu som už ráno po zobudení začínal cítiť, že mi opäť ustupuje energia a na obed som sa vrátil o dva dni späť. Opäť bez energie. Tak som si aspoň zašiel na nákup jedla do obchodu, aby som prišiel na iné myšlienky. Teda na aké iné? Stále som už teraz myslel iba na jedlo! Ten blažený pocit zo včera v ketóze je nenávratne preč. Hlad som už klasicky zaháňal pitím filtrovanej vody a pozeraním programov o varení. Vlastne mi tento program išiel nonstop mimo vcerajšieho poobedia posledné tri dni vkuse, heh. Zaujímavé je, ako ma to vždy po prvých sústach jedla po pôste stále prejde a program o varení zapnem až po roku pri nasledujúcom pôste. To je ta hra mysle, kde telo sa snaží hlavu prinútiť, aby sa konečne rozhodla niečo zjesť? Našťastie mysel je vždy silnejší nástroj, ako naša telesná schránka a tak sa mi zatiaľ nad telom darilo mať prevahu aj napriek hojnej zásobe sladkého ovocia, ktoré som za posledný deň nakúpil. Dnes som vypil skoro dva litre filtrovanej vody. Dnes išlo dole 600 g.

 

Desiaty deň pôstu bol pre mňa veľmi ťažký. Vedel som, že mám pred sebou už iba jeden deň, no tie všetky vône ovocia a myšlienka, že o necelé dva dni idem k zubárovi, kde predsa “POTREBUJEM mať kopec sily” (neviem načo, no bolo to pekne zohrané divadielko mojej mysle), tak som sa po 9,5. dni rozhodol ukončiť môj desaťdňový pôst. Telo vyhralo nad mojou myslou. Môžem si za to sám, lebo som nemal v predstihu robiž zásoby čerstvého a sušeného ovocia a radšej som si to mal nechať na zajtra, kedy by som ráno ukončil regulérne celých desať dní. Neľutujem ale nič. Ketózu som zažil o deň skôr, ako pred rokom. Počas celého pôstu som nemal ani raz pocit brnenia pod lebkou, čo bol asi najnepríjemnejší pocit zo všetkých tých zlých pocitov počas pôstu. Verím, že som sa aj tak za toto obdobie posunul o krok vpred o niečo viac si vyčistil telo. Na desiaty deň som sa nevážil, lebo úbytok váhy sa prejaví až pri rannom vážení, kedže cez deň pijem vodu a dnes som ukončil pôst ešte podvečer.

Prvé, čo som zjedol, teda skôr vypil, lebo zjesť niečo je pre tak dlho prázdny žalúdok celkom výzva. Aj keď pri ovocí s vysokým obsahom vody by to problém nemal byť žiaden. No ale aj keď niesom zástanca dodržiavania všetkých bežných postupov pri návrate k pôvodnej strave po pôste, tak aspoň prvé jedlo si dám stále v tekutej forme. Tentoraz to bola šťava z mrkvy, ktorú mi telo prialo úplne v pohode. Asi nebola až taká sladká, ako po mojom prvom sedem dňovom pôste. Hodinu nato som zjedol tri medjool veľké a super sladkeé datle. Po nich som mal toľko energie, že som sa ju po nejakom čase rozhodol ísť vybehať. Mal som takú chuť ísť behať, že som sa prebehol na päť kilometrov veľmi voľneho behu po rovinke. Zaujímave bolo, ako ľahko a efektívne mi pracovali svaly. Je jasné, že pri úbytku telesnej váhy sa svaly nebudú tak namáhať, no oproti tým posledným dňom bez energie som teraz mal pocit, že lietam. Je to skvelý pocit a po ketóze je to druhý naj pocit pôstu. Večer som už jedol tuhé kúsky ovocia a následne zeleniny. Skúsil som aj orechy, ako po poslednom pôste, no tentoraz som skúsil pražené  a solené pistácie, aby som zistil, ako telo reaguje na soľ. O cukre už totiž viem, že ma unavuje, no so soľou som tento problém normálne nemal, aj keď solím iba zemiaky, ktoré som za posledné mesiace jedol pomenej. Po zjedení troch slaných pistácií prišla na mňa rovnaká únava a bolesť hlavy, ako keby som zjedol umelý cukor! Tak už viem, že soľ môžem po overení takisto zaradiť ku jedom pre ľudský organizmus. Na veľkú mi trebalo ísť až po niekoľkých hodinách po prvej konzumácií jedla. Nie, ako po prvom pôste, kedy som utekal na toaletu pár minút po vypití mrkvovej sťavy.

Za celý tento pôst som schudol nakoniec šesť kíl. Oproti poslednému pôstu z minulého roka je to o dve kilá menej, no vtedy som na pôst nastúpil rovno z tréningového procesu a tak telo nemalo nejaké zásoby živín, ako teraz, kedy som sa pred pôstom tri týždne iba flákal bez bežeckého tréningu.

Už dva dni po pôste som mal naspäť tri kilogramy telesnej váhy. Hneď na druhý deň ráno, čo som už mal niekoľko chodov večere som mal o kilo navyše. To iba potvrdzuje, že väčšinu, čo človek pri pôste stratí je voda.

Druhý deň po pôste som spal 12 hodín vkuse. Zaujímavé, že počas pôstu to bolo v priemere 6 h.

Aj keď si pôčas pôstu hovorím, že nabudúce sa môžem na také psychické týranie vykašlať, tak po jeho ukončení si uvedomím, aký prínos má tento každoročný pôst. Človeku to tak vyčistí hlavu od somarín každodenných elementárnych potrieb, či nejakých banálnych problémov, že až po pôste mám skutočný reštart hlavy, ako po ničom inom doteraz prežitom. A o očiste telesnej schránky ani nehovovorím. Určite odporúčam vyškúšať aspoň päťdňový pôst. Pozor ale tí, ktorý beriete nejaké lieky kvôli zdravotným problémom. Lieky sa počas pôstu užívať nesmú, lebo tie ak sa berú nalačno, tak poškodzujú organý oveľa viac, ako keď sa beru popožití potravy. Preto odporúčam toto konzultovať so svojim obvodným lekárom, či iným špecialistom. Nezoberiem si vás na zodpovednosť, aj keď ja osobne by som všetky teraz nadobudnuté choroby u seba liečil dlhým pôstom. Ináč po liekoch je na káva na prázdny žalúdok druhá najagresívnejšia vec, čo môžme do seba dať a tak poškodzovať svoj organizmus. To sa stane občas aj mne, no treba si na to dávať pozor. Potom to je samozrejme alkohol atď.

Verím teda, že som niekoho inšpiroval k tomu, aby sa pustil do pôstu a tak očistil telo aj mysel, či dokonca sa tak zbavil nejakej nadobudnutej choroby. Osobne môžem poradiť mojimi riadkami o pôste iba v takej dĺžke, ktorú som sám absolvoval, tak ale ak máte nejaké otázky, tak ma kľudne kontaktujte tu na blogu cez kontaktný formulár, alebo priamo na facebooku na fanpagi.

 

Na záver už iba priložím výsledky krvných testov po siedmich dňoch pôstu na destilke:

Ako je tu vidno, tak až také zásadné odchylky od normálu referenčných hodnôt v krvnom obraze, či hlavne v obsahu minerálov z krvi nevidno. Oproti výsledkom z prvého dňa pôstu, ktoré zverejním v nasledujúcom článku mám niektoré hodnoty, ako napríklad kyselina močová a cholesterol mám zvýšené hodnoty. Zaujímavé. Moje laické chápanie tohoto zvýšenia hodnôt je v tom, že telo sa látok zbavuje a preto sú krvou odstraňované ďalej k vylučovaciemu traktu. Ťažko ďalej povedať, či tieto všetky výsledky lekársku teóriu o odmineralizovaní tela destilkou vyvracia, alebo nie, lebo to nemám s čím porovnávať. Musím si počkať na nasledujúci pôst o rok no už iba s filtrovanou vodou na konci posezónnej pauzy, aby som vedel následné výsledky krvi pred a po 7. dni pôstu porovnať. Ak niekto má podobný test absolvovaný pred a po pôste a chce sa so mnou o jeho výsledky súkromne podeliť, budem len veľmi rád. “Viac hláv, viac rozumu”, ako sa hovorí.

Výsledok medi chýba, kedže mi teta v labáku zobrala na testy málo krvi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No a samozrejme fotky pred a po pôste. Osobne som sa vážil a fotil po každom dni, ako som to robil ak po minulé pôsty, no nebudem to tu spamovať s kopou fotiek.

 

Po zverejnení tejto fotky bola kritika, že čo to mám s nechtami. Prosím pekne, toto sú nechty pretekára v behoch po horách a na ultra vzdialenosti. Nechtu trvá dlhého aspoň pol roka, kým po vystavení vysokému tlaku zíde necht a narastie nový. A ja som mal túto pretekársku sezónu dlhú deväť mesiacov.. Osobne s tým problém nemám žiaden.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Veď teba ten smiech zajtra prejde 😀 Checkuj toho nenápadného Bolta, ako sa votrel na fotku. Hlavne nenápadne 😀

 

Rozhodol som sa tento rok počas pôstu robiť pre lepšie porovnanie aj fotky tela z profilu. Čelná fotka totiž až taký veľký rozdiel neukáže.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Už som vážil aj menej. Minulý rok po pôste to bolo niečo pod 65 kg!

….už sa dosmial…

Rebrá musia býť 🙂

1 Comment

  1. Peter

    Paráda! Ja som vegán už 7 rokov a nik mi to neverí. Mám 104 kíl a nie, nie sú to svaly 😀. S pôstom som začal experimentovať pred dvoma rokmi, ale ken na zelovocných šťavách. Nič som neschudol ale skôr premenil tuky na svaly. V tom čase som mal z oráce perm. do fitka a trávil som tam denne dve hodiny, z toho asi 40 minút na buje trenažéri. Po čase ma prestalo baviť odšťavovať, hlavne keď mi rodinka z toho pomaly upíjala 😀
    Včera som si dal po dlhom čase pôst. Bol vynútený bo som sa strašne prežral vyprážaného. Obalil som staré pečivo do hrachovej múky s čiernou soľou a zblajzol 5-6 kúskov na večeru. A bolo vybavené. Akoby mi ostal kulsik v krku. Včera ráno som si dal raňajky ale stále som cítil “hrču” v krku. A tak som po zbytok dňa nejedol. Iba vodu a čaj. Dnes ráno som si zúfalý hodil do úst lyžicu arašídového masla a dal si kávu. No a už je poobede a zase len čistú vodu.. navaril som obed ale vôbec naň nemám chuť. Naložil som iba rodinke a ja si pôjdem dať filtrovanú vodu. Čítal som si včera o pobyte v tme ale žena ma nepustí, tak sa aspoň budem pár dní pôstiť. Zajtra už vynechám aj kávu. Teraz som narazil na tvoj článok a vyskúšam potiahnuť aspoň týždeň. Môj problém je ten, že som strašný žrút. Tak sa vždy po nejakej takejto očistnej kúre vrátim k pôžitku z jedla. Je fakt že je to mnohorázy z nudy alebo stresu. Držím si ale palce a ďakujem za pekný článok. Povzbudil ma.

    Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Trojdňový suchý pôst pred vianocami

Ako každý rok posledných sedem rokov ku koncu roka dávam pôst. Prvé roky to boli 5, 7 a 10 dnové pôsty na vode. Najprv destilovanej z lekárne a neskôr na filtrovanej vode z domáceho filtra s premenou na zásadité pH vody. Tento rok je tretí rok, kedy som už prešiel na...

Vápnik (Séria článkov o vitamínoch a mineráloch)

Vápnik je jednoznačne najčastejšie sa vyskytujúci minerál v ľudskom tele. Okrem toho, že je základom kostí a zubov, je nevyhnutným minerálom pre ďaľšie funkcie ľudského organizmu. Tu patria cievny systém, kontrakcie svalov, správna funkcia nervovej a hormonálnej...

SELÉN (séria článkov o vitamínoch a mineráloch)

Selén je stopový prvok (polokov), ktorý sa prirodzene vyskytuje vo viacerých jedlách, alebo je do jedál dodatočne pridávaný. Je nerozpustný vo vode a preto jeho výskyt v tele má úzku mieru bezpečnosti medzi  dostatočným a toxickým. Je významnou zložkou viac, ako 20....