Gary Yourofsky. Argumenty, prečo nejesť živočíšne produkty.
26

Oct

2014
Viem, že tento blog sleduje veľa ľudí, ktorí ešte stále neveria, že je pre človeka prirodzené naplno žiť, ako fruitarián a často argumentujú fruitariánstvo, či vegánstvo, ako také tým, že oni si proste život bez mäsa, či syrov nedokážu predstaviť. A že oni nemajú vôľu vydržať sa stravovať, ako sa stravujem ja, teda výlučne surovým ovocím a zeleninou. Ľudia, ani Vám to nezazlievam. Je naozaj ťažké sa po toľkých rokoch programovania  spoločnosťou stravujúcou sa živočíšnymi produktmi, prejsť opäť na našu prirodzenú stravu. Prečo myslíte, že deti do prvého stupňa základnej školy(niekedy aj staršie) neradi jedia mäso? Spýtajte sa kuchárok v školách, koľko detí zjedia iba prílohu a mäso vyhadzujú. Doma to neurobia, aj keď vedia, že mäso nieje ich prirodzená strava, lebo sa boja trestu od svojich rodičov. Zo začiatku vzdorujú, nejedia mäso aj doma, no postupom času si chuť mäsa a syrov osvoja, no je to skôr z donútenia, ako z vlastnej iniciatívy. Až potom, keď sú už deti spoločnosťou pekne naprogramované, že mäso musia jest, to konzumujú pravidelne, lebo je to základ jedálnička vytvoreným mäsožravou spoločnosťou.
Doteraz som písal iba o mäse, no takto to je aj s ostatnými živočíšnymi produktmi:syry, vajcia. Tí, čo máte malé deti, ktoré ešte stále majú v sebe zakorenené, že živočíšne produkty niesu našou prirodzenou potravou, skúste jednoduchý pokus: dajte pred dieťa dva taniere. Na jednom bude pekne farebné, sladké ovocie a na druhom tanieri kus mäsa. Uvidíte, čo si zoberie do úst a začne jesť. Teraz nehovorím o batoľatách, ktoré ešte opakujú všetko po dospelých. Skúste to s deťmi v prvom stupni základnej školy, ktoré majú už mozog dostatočne vyvinutý, aby vedeli samé uvažovať.
Viac by už bolo na túto tému zbytočne hovoriť, kedže všetko už bolo povedané na prednáške Garyho Yourofskyho. Ak potrebujete naozaj neotrasiteľne argumenty, prečo človek nieje mäsožravec, stačí si pozrieť jeho prednášku.
Pozor, ja vám to nehovorím preto, lebo som nejaký aktivista, ktorý chce zmeniť planétu. Sám by som, ak by začala vojna a bol by som nútený odísť z mesta do lesov, začal lovit zver, aby som prežil. Je to proste pud sebazáchovy, ktorý určite potláčať v sebe v krajnom prípade nebudem. Plus z armády som dostatočne vycvičený na to, že s tým ani najmenší problém nemám, no momentálne niesom nútený, aby som lovil zver preto, aby som prežil. Vďaka globalizácií prevažujú miesta na zemi, kde človek nemusí jesť mäso na to, aby prežil.
Byť vegánom nieje náboženstvo, je to spôsob života bez chorôb a s využitím plného potenciálu nášho tela, či už silovo výkonnostného, alebo ako v mojom prípade vytrvalostného. Ak sa nevenujete žiadnemu športu na vrcholovej úrovni, tak správne dodržiavanie vegánskeho stravovania vám zabezpečí to, že sa dožijete určite dlhšieho a plnohodnotného života, ako vaši mäsožraví rovesníci.
Prednáška vegána Garyho Yourofskyho (české titulky)

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Trojdňový suchý pôst pred vianocami

Ako každý rok posledných sedem rokov ku koncu roka dávam pôst. Prvé roky to boli 5, 7 a 10 dnové pôsty na vode. Najprv destilovanej z lekárne a neskôr na filtrovanej vode z domáceho filtra s premenou na zásadité pH vody. Tento rok je tretí rok, kedy som už prešiel na...

Vápnik (Séria článkov o vitamínoch a mineráloch)

Vápnik je jednoznačne najčastejšie sa vyskytujúci minerál v ľudskom tele. Okrem toho, že je základom kostí a zubov, je nevyhnutným minerálom pre ďaľšie funkcie ľudského organizmu. Tu patria cievny systém, kontrakcie svalov, správna funkcia nervovej a hormonálnej...

SELÉN (séria článkov o vitamínoch a mineráloch)

Selén je stopový prvok (polokov), ktorý sa prirodzene vyskytuje vo viacerých jedlách, alebo je do jedál dodatočne pridávaný. Je nerozpustný vo vode a preto jeho výskyt v tele má úzku mieru bezpečnosti medzi  dostatočným a toxickým. Je významnou zložkou viac, ako 20....