Tréningový týždeň 24.11.-30.11

Pondelok 24.11.:
OFF.
Včera večer som mal pocit, že ma bolí pravá achilovka a kedže ráno som ju ešte stále cítil, rozhodol som sa dať dnes radšej takticky voľno.
Utorok 25.11.:
Ráno ešte opäť voľno, aj keď už achilovku necítim.
Poobede:
Zabehol som si na alpinku a späť cez H. Bankov. Nič som necítil, čo sa mi uľavilo. Nechcelo sa mi veriť, že by som tými pomalými behmi nejako vážne ohrozil achilovku. No predsa to bol skok z priemerných regeneračných 50 km/týždeň na 140 km/týždeň. Rozumiem, že sa to niekde ukázať muselo. Zabudol som spomenúť, že od piatkového večerného behu opäť behávam vo Fresh Foamoch. Oveľa mäkšia topánka dovoľuje beh bez akýchkoľvek obmedzení, či bolestí v plantárnej šľache, takže tá sa môže konečne doliečiť. 
14,5 km s nastúpanou výškou 473 m
Streda 26.11.:
Ráno:
Kopcovitá klasika sa mi išla dnes skvelo. Plantárna šľacha trochu pri behu svrbela a po behu som ju necítil ani trochu. Svrbenie sa všeobecne považuje za znak hojenia, takže je to dobre znamenie. Pri aktívnom tréningu aj tak ešte prejde nejaký ten mesiac, kým sa úplne vylieči. Stláčanie trigger pointov a masáž tomu skvelo napomáha. 
17 km s nastúpanou výškou 630 m

Obed:
Na obed som sa dohodol na spoločnom behu s Gabim. Trochu ma prekvapilo záverečné pomalé tempo, tak som sa ku koncu na poslednom kilometri oddelil. Ale aspoň som mal po rannom behu skvelý regeneračný beh. Ak by som behal sám, tak by tento beh regeneračný určite nebol. Takže Gabi ma u mňa beh navyše 🙂
14,5 km s nastúpanou výškou 266 m

Štvrtok 27.11.:
OFF.
Opäť sa ozvala pravá achilovka a tak dnes opäť voľno. Trochu viac som sa počas dnešného dňa zameral na masáž achilovky podľa tohto videa a pomohlo to. Večer to už bolo opäť fajn.
Piatok 28.11.:
Dnes som sa nehral na hrdinu a nepreháňal som to s behom, kedže s achilovkou som si minulý rok prežil svoje a už to nechcem zažiť opäť. 
Večer:
Voľne beh na alpinku cez H. Bankov a späť cez D. Bankov. Tepy som mal trochu vyššie, aj keď som nebehal nijako rýchlo. Bolo to najskôr tými tukmi, ktoré som v týchto dňoch pojedol.
15 km s nastúpanou výškou 531 m
Sobota 29.11.:
Poobede:
Dnes som si chcel vyskúšať, ako sa mi pôjde dlhší beh a kedže som už achilovku necítil, no riziko tam stále bolo, zvolil som iba výbeh klasicky na Jahodnú bez výbehu zjazdovky. Hore bolo celkom zima. Posledné večere som postrehol jemné sneženie od Kamenného hrbu vyššie, no dnes pri Jahodnej mi bolo neobvykle zima. Asi ešte nie som privyknutý na mráz. No možno to bude aj niečim iným, pretože posledné dni je mi obzvlášť nejako chladnejšie aj behom dňa. Asi to bude stresom, ktorému som dovolil ma z časti ovládnuť. Aspoň sa mám opäť nad čím zamýšľať. Alebo to je proste tým celkovým ochladením vonku na ktoré sa moje telo s podkožným tukov do 5 % ešte nevysporiadalo. Keď si dobre pamätám, tak aj minulú zimu mi bolo chvíľu zima a následne som v mínusových teplotách behával iba v dlhom tričku. 
Behalo sa mi hore trochu divne vďaka tej zime, no späť som trochu pridal a tak sa konečne zahrial.
24 km s nastúpanou výškou 728 m
Nedeľa 30.11.:
OFF.
Celodenný seminár “Bežecký poradca” organizovaný slovenským atletickým zväzom. Ráno pred ním sa mi vstávať na beh o 5 am nechcelo a večer som si už na tréning nenašiel čas. Opäť som o niečo múdrejší a už teraz sa teším na pokračovanie.
Tento týždeň som nabehal 85 km s nastúpanou výškou 2628 m v 5. bež. tréningoch a v celkovom čase 8:07 h.
Za november, kedy som po prvom týždni začal opäť normálne trénovať som nabehal 418 km s nastúpanou výškou 12 809 m v 29. bež. tréningoch a v celkovom čase 42:36 h.

Tento týždeň som nechal voľnejší, kedže sa mi viac krát objavila mierna bolesť v achilovke, ktorú som radšej zobral ako upozornenie a radšej si dal chvíľu kľud. Počítal som s tým že v tieto tri týždne môže hocičo vyskočiť, čo ma začne bolieť, kedže svaly sa musia opäť poriadne rozbehnúť a vystužiť. 
Posted in Uncategorized.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *