Tréningový týždeň 21.12.-27.12.

Pondelok 21.12.:

Ráno:

Výklus k studničke nad Alpinkou, pričom prevažnú časť s kamošom Tomášom, ktorý sa pridal ku mne, keď mi behal oproti. On teda dal peknú 25tku. Po včerajšom dlhom behu sa mi išlo celkom fajn.

14 km s nastúpanou výškou 232 m

Večer:

Večer sme si spolu s Maťom vybehli skoro na Jahodnú, kde som to opäť musel niečo pred jahodnou otočiť, lebo Iron kríval na jednu labu. Záver pred Jahodnou je už po kameňoch a tak som nechcel, aby sa mu to ešte zhoršilo. Cestou späť sme to zbehli aspoň z Pod Kamenného dole po zelenej na modrú a spaäť už po modrej. Moje nohy v pohode.

21 km s nastúpanou výškou 518 m

 

Utorok 22.12.:

Ráno:

Spoločný skorý ranný beh s Tomášom a Maťom Kovaľovcami na Hrešnú a späť. Opäť sme si dobre pokecali. Asi to bolo aj tým, že sme išli dosť pomaly.

16 km s nastúpanou výškou 472 m

Večer:

2h tréningu bojových športov v telocvični.

 

Streda 23.12.:

Obed:

Beh k studničke nad Alpinkou s tým, že späť už fartlekom a s trochu iným strmším výbehom na červenú značku. Celkom to išlo, akurát ma trochu začal bolieť pravý kvadriceps. Ale nič strašného. Asi som doplatil na porušenie pravidla navyšovania objemu bez navyšovania rýchlosti, ktoré som týmto porušil.

14 km s nastúpanou výškou 260 m

Večer:

Spoločný nočny tréningový beh s ďaľšími bežcami z Jahodnej na Kojšovku a späť. Nikto nečakal, že cestou hore nad 1000covkou bude na zemi ľad. Hore na Kojši takisto. No našťastie išlo iba o pár niekoľko metrových úsekov, takže pohoda. Cestou späť som si chcel počas behu vymeniť baterky v čelovke, no tá práve vtedy vypovedala službu. Black diamond nevydržala ani dva roky. Ak nájdem bloček, tak pôjdem reklamovať do maďarského Decathlonu. Po behu som dal o jednej ráno 45 min strečing.

29 km s nastúpanou výškou 1120 m

 

Štvrtok 24.12. Vianoce:

Ráno:

Dnes po dlhom čase konečne svietilo slnko. Niežeby som nemal rád hmlu a sychravé počasie, lebo viem, že vtedy sa len málo komu chce ísť trénovať, takže mi to dáva ďaľšiu výhodu nad súpermi, no slnko je slnko 😀 Dal som si voľne beh na Hrešnú po žltej a potom dole na Alpinku a späť po modrej domov. Celkom v pohode, aj keď trochu som nohy cítil, ale iba do strmých kopcov. Zároveň som sa dosť šetril, kedže dnes cestujeme ku svokrovcom na vianoce na stredné slovensko. Po behu 45 min roller a strečing.

17 km s nastúpanou výškou 484 m

 

Piatok 25.12.:

OFF. Na prvý sviatok vianočný si musím dať pauzu, kedže po posledných dvoch dňoch som si trochu preťažil pravý kvadriceps v hornej časti. Ten som cítil už včera po behu. Malo by to aj samo prejsť, no použijem urýchlenú regeneráciu elektródy. Tie mi stále pomohli pri takýchto malých problémoch. Zároveň sme prišli zo stredného slovenska späť do KE až večer.

 

Sobota 26.12.:

Obed:

Dnes sme si opäť trochu prispali, tak prvý beh som išiel až na obed. Stehno som trochu ešte cítil, ale už iba náznakom. Preto aj beh vo voľnejšom teréne k studničke nad Alpinkou. Cestou späť mi zomreli hodinky.

14 km s nastúpanou výškou 237 m

Večer:

Večer sme boli s Bebou na návšteve a tak som sa vybral na beh až pred desiatou večer. Celkom bola sranda, kedže som používal druhú (slabšiu) čelovku a v lese bola totálna hmla, takže som videl tak dva metre pred seba. Klasicky som si dal regeneračný beh k studničke. Stehno som už skoro necítil, takže zajtra môžem ísť niečo ťahšie. Pred spaním som dal ešte roller a strečing v dĺžke cez 35 min.

14 km s nastúpanou výškou 243 m

 

Nedeľa 27.12.:

Poodede som si dal jeden zo stredne dlhých behov. Konečne som si vybehol na Jahodnú s výbehom aj zjazdovky s úvodom po trase “kopcovitej klasiky”. Do tretice všetko dobré, lebo posledné dva behy na jahodnú som musel otočiť kilák pod ňou. Bol to kľudný beh až dovtedy, čo som nezistil, že som nezobral čelovku, domov to mám ešte 12 km lesom a už sa začínalo stmievať. Ale stihol som všetko. Večer si dám ešte dlhší strečing a môže sa ísť do ďaľšieho týždňa.

26 km s nastúpanou výškou  911 m

 

Tento týždeň som nabehal 165 km s nastúpanou výškou 4477 m v 9. behoch a v celkovom čase 16:30 h. Zo začiatku týždňa som mal dumu, že tento týždeň by mohla padnúť dvestovka, no postupom týždňa som od tohoto plánu upúšťal, kedže teraz si vďaka krátkemu času zimnej prípravy nemôžem dovoliť nijaký tréningový výpadok kvôli preťaženiu. K tej dvestovke sa dostanem progresívne už začiatkom januára. Ináč už sa aj cítim na strmšie behy, no aktuálne chcem zbehať všetký staré topánky a tak ani na jedných nemám dostatočný grip na beh do strmých blatistých kopcov. Od stredy má prísť konečne ochladenie a to sa už bude dať v pohode behať aj so slabším gripom napr. kopcovitú klasiku, na ktorú sa už teším. Počas tohoto týždňa som išiel všetko okrem výbehov, no to doladím.

download

Posted in Uncategorized.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *