Tréningový týždeň 17.11.-23.11. Trochu únavy po minulom týždni

Pondelok 17.11.:
Ráno:
Včera som mal iba voľný beh po sobotňajšej nádielke kilometrov v jednom behu, no už dnes som plantárku skoro vôbec necítil a tak som mohol opäť vyskúšať niečo náročnejšie. Dal som si na ráno kopcovitú klasiku o niečo rýchlejšie, no išlo sa vďaka odpočinutým nohám celkom super.
17 km s nastúpanou výškou 624 m
Poobede:
Tu som išiel radšej už iba voľnejší beh smer k studničke nad alpinkou, no cez Dolný Bankov. Išlo sa super, no tepy som mal ešte vyššie. Predsa len som ešte neabsorboval ranný beh. Po behu plantárna šľacha opäť kúsok bolela. Trochu som sa intenzívnejšie povenoval stáčaniu trigger pointov a do večera som bol OK. Večer som v posteli zaspal, ako po prehýrenej noci. Už sa teším na to, kedy ma neunavia, ani tri ťažké behy za deň. Vtedy budem vedieť, že som nadobudol opäť stratenú kondičku. 
13 km s nastúpanou výškou 278 m
Utorok 18.11.:
Ráno:
Skorý ranný beh v lese s Bebkou a kamošom Danom. Voľný beh, kedy nás viedla Bebka a spolu sme diškurovali. 
10,5 km s nastúpanou výškou 177 m
Celkom oddychovka, poobede som si urobil dlhý strečing. Pôvodne pred druhým behom. No kedže taký intenzívny strečing som už dlho nemal, t.z. tlačil som cviky až za hranicu bolesti a to na posťahované hamstringy zo včerajsieho dňa to nemalo veľmi dobrý efekt. Svaly sa mi ešte viac stiahli a tak som neriskoval druhú fázu. Nerád by som sa takto hlúpo opäť na nejaký čas odrovnal.
Streda 19.11.:
Ráno:
Tu som si zabehol opäť kopcovitú klasiku, ktorá sa mi s tými hamstringami išla o dosť ťahšie, ako inokedy. Tepy som mal preto aj o poznanie vyššie. 
17 km s nastúpanou výškou 628 m
Štvrtok 20.11.:
OFF.
Hamstringy boleli, tak som dal iba kratší a jemný strečing.
Piatok 21.11.:
Obed:
Včerajšia pauza a strečing pomohli, hamstringy už som necítil skoro vôbec. Išiel som časť kopcovitej klasiky (s obratkou Pod kamenným hrbom) s tým, že som zbehol domov okolo jazdiarni. Pri návrate som videl zapadajúce slnko a tak som si chcel vychutnať posledné jeho lúče, ktoré príjemne hriali. Leto je už nenávratné preč pre tento rok a toto bola taká nostalgia pre mňa.
15,5 km s nastúpanou výškou 543 m
Večer:
Na nočnom behu som si vybehol po červenej na kamenný hrb celkom voľne. Tepy som už mal o niečo lepšie, ako začiatkom týždňa. Večerné behy mám celkom rád, kedže sa sústredím iba na lúč svetla pred sebou. Ak nepočítam zvuky zveri okolo mňa, no s tou som už väčšinou v symbióze, kedže behom cez špičky nedupem a tak ich zbytočne neplaším. Nevadí im už ani lúč svetla z mojej čelovky.
15,5 km s nastúpanou výškou 511 m
Sobota 22.11.:
Obed:
Voľný beh s Gabim po tretí most smer k alpinke po modrej značke. 
11 km s nastúpanou výškou 169 m
Večer:
Kedže pre ráno to bol dosť pohodový beh, večer som mohol zvoliť opäť niečo ťažšie . Kopcovitá klasika sa mi bežala vynikajúco, aj keď som si veľmi nestážil tepy. Po behu super pocit prívalu endorfínov, ktorý po ľahkom behu nemám už skoro vôbec. Ani sa tomu nečudujem, kedže ľudské telo naše telo zaplaví endrorfínmi až po ťažkej námahe, aby nám psychicky zmiernilo utrpenie tela. Preto sú výkonný športovci závislí od stále ťažších výkonov a teda od uvoľňovania väčšieho množstva endorfínov.
17 km s nastúpanou výškou 634 m
Nedeľa 23.11.:
Ráno:
Výbeh voľne na kamenný hrb priamo po červenej značke, teda trochu netradične. Potreboval som niečo voľnejšie po posledných dvoch dvojfázových dňoch. 
16,5 km s nastúpanou výškou 472 m
Poobede som ešte plánoval jeden výbeh, no nakoniec mi to zle naplánované odpoludnie nedovolilo. 
Dokopy som za tento týždeň nabehal 133 km s nastúpanou výškou 4036 m v 9. bežeckých tréningoch a v celkovom čase 12:49 h.
Minulý týždeň som sa konečne rozbehal. Tento týždeň som mal v pláne rovnaký výkon, kedže som počítal so svalovkou a nejakými tými svalovými neduhmi, ktoré môžu vyskočiť pri opätovnom nabehnutí do objemového tréningu. Trošku som to ale v utorok prehnal so strečingom hamstringov, kedže som po čase opäť zistil, že aj dlhým strečingom si môžem preťažiť svaly. Nevadí, aspoň som si trochu oddýchol do budúceho týždňa. Po niektorých dvojfázových dňoch, hlavne na konci týždňa som už mal fakt dosť. Uvidím, ako to pôjde ďalej. Plantárnu šľachu ešte cítim, no horšie je to, že ešte nemám vyreklamované mäkké Fresh Foam botasky a tak behám v mizunách s dvoma vložkami. Vďaka nim mi o pravú klenbu tlačí topánka a začínam to miesto už poriadne cítiť aj mimo behu.
Porovanie fruitarianského ultratrailového maratónca a bodybuildera!
*Janko Kráľ je špičkový slovenský bodybuilder a zároveň vynikajúci tréner. Mal som možnosť vidieť, ako dokážu formovať jeho osobné tréningy. Klobúk dole. Osobne stále obdivujem tento šport, ktorý som praktizoval od strednej školy, no v mojom prípade nesúťažne a skoro bez suplementov.
Posted in Uncategorized.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *