Tréningový dvojtýždeň 31.8.-13.9.

Pondelok 31.8.:

Po víkendových úvodných behoch som mal celkom dosť a tak dnes iba volný beh na Alpinku a späť po modrej značke. Nohy som mal trochu ťažšie, no išlo to.

13,5 km s nastúpanou výškou 220 m

 

Utorok 1.9.:

Dnes som už cítil svalovku a tak dnes bez behu. Zato som si medzi stromy natiahol Slackline a trénoval som stabilizačné svaly na ňom po dobu 40. min. Tú chybu, že po dlhom čase dám rovno 2 h už neurobím. Zmenil som akurát to, že dnes som celý čas slacklinoval naboso. Nebolo to tak dávno, kedy som sa čudoval, ako vedia ľudia na tom slackline chodiť bez obuvi. Má to obrovskú výhodu, lebo plantárky su v priamom kontakte s lanom a tak sa masírujú oveľa efektívnejšie. Plus sa tým pravdepodobne dvíha aj klenba.

Podvečer som si išiel ešte s Bebou zacvičit do crossfitovej haly, kde na záver som si dal polhodinový strečing.

 

Streda 2.9.:

OFF

 

Štvrtok 3.9.:

Dnes ráno som sa dozvedel, že mám v tele pozitívny nález Salmonelózy. Tak som ihneď začal s očistným 7-dňovým pôstom o destilovanej vode.

Na obed:

V rámci pôstu som mal v pláne aj trénovať, tak som išiel na obedný voľný beh na Alpinku a späť po modrej značke. Behalo sa mi skvelo, bez pocitu únavy. Nohy som mal už taktiež celkom v pohode.

13,5 km s nastúpanou výškou 220 m

 

Piatok 4.9.:

Dnes som doobedu tvrdo drel z domu a mal som fakt mizerný pracovný deň, ktorý ma natoľko psychicky vyčerpal, že som minul esnergiu aj za dva behy a tak dnes som už žiaden beh nedal. Akurát som pocvičil s vlastnou váhou.

 

Sobota 5.9.:

Poobede:

Počas pôstu som usúdil, že nemá význam tlačiť veľmi na pílu a tak som zaokrúhlil bežeckú trasu na 10 km. Počas behu som už cítil úbytok energie vďaka pôstu. Dnes som si požičal Bebin GPS prístroj, kedže môj Fenix 3 od Garminu je samozrejme v reklamačnom procese. Priemerne tepy mi už pri dnešnom behu vyskočili vyššie.

10 km s nastúpanou výškou 167 m

 

Nedeľa 6.9.:

OFF. Dnes som mal dosť sám so sebou. Tri prvé aktívnejšie dni počas pôstu si začínajú vyberať svoju daň.

 

Tento týždeň som mal v pláne voľne odbehnúť cca 75 km, no štvrtková diagnóza mi prerušila plány. Celkovo som tento týždeň nabehal 37 km s nastúpanou výškou 607 m v celkovo 3. behoch a v celkovom čase 2:39 h. . Žiadna sláva, no po pôste sa do toho poriadne opriem a zitím, kde mám aktuálne týždňový objemový limit, aby som si podľa toho nastavil latku na nasledujúce tréningové týždne. Predsa len nemá u mňa význam začínať na 50 km/týždeň, keď popri tom sa viem hrať aj s celkovými nastúpanými metrami, ktoré mi teraz ešte určite budú nejaký čas strpčovať tréningy.

—————————————————-

Pondelok 7.9.:

OFF. Dnes som bol iba 8 km bikom v špitáli a mal som čo robiť, aby som sa nezadusil od výfukových plynov na ceste. Poobede som bol veľmi vyčerpaný a len som doma oddychoval.

 

Utorok 8.9.:

OFF. Išiel som behať spolu s kamošom Gabim, no po necelých dvoch kilákoch som dostal snáď do všetkých svaloch na nohách silne kŕče. Nedostatok minerálov sa začal naplno prejavovať. Tak som sa otočil a späť domov som odkráčal.

 

Streda 9.9.:

OFF.

 

Štvrtok 10.9.:

OFF. Konečne koniec pôstu. Táto 7-dňová skúsenosť mi dala dosť a hlavne ma zbavila Salmonelózy. O tejto skúsenosti som napísal v tomto článku.

 

Piatok 11.9.:

Ráno:

Dnes som sa konečne cítil opäť pri sile a tak som išiel prvý beh po skoro týždni. Behalo sa mi čudne, ako keby som ani behať nevedel, no celkovo som sa cítil dobre. Dal som rovnaký beh, ako počas pôstu smerom na Alpinku po modrej značke. Tepy som mal rovnaké, ako prvý deň pôstu.

10 km s nastúpanou výškou 159 m

Pred obedom mi prišli nové budíky na beh Suunto Ambit3 Peak. Teraz už budem behať, ako píla 🙂 Po nejakom čase a všemožných testoch napíšem o tomto prístroji recenziu. Som veľmi zvedavý, ako sa im pri mne bude dariť, no horšie, ako u Garmin Fenix 3 to už snáď ani nemôže byť.

 

Sobota 12.9.:

Ráno:

Bol som povzbudiť kamošov na Horský beh Smolník, ktorého som sa chcel aj sám zúčastniť, no moju prípravu zastavil pôst a ešte nie som ani pri polovičnej sile, takže preteky neprichádzali v úvahu. Zato ma kamoš Maťo Koval, jeden z organizátorov preteku zavolal na spoločný beh, oproti bežcom dlhej trate. Zo Smolníka sme si vybehli/vychodili na kopec Hekerová, odkiaľ bol parádny výhľad. Určite si to tu ešte prídem pobehať. Pri zbehu nás už obehol vedúci pretekár Julo.

15,5 km s nastúpanou výškou 868 m

 

Nedeľa 13.9.:

Ráno:

Po včerajšku som mal stehná trochu chrobačné a tak som mal v pláne beh iba po modrej smer Alpinka a späť. No pri studničke ma káralo a vybehol som si ešte kopec po zelenej pod kamenný hrb a odtiaľ späť už po červenej značke. Nohy som mal počas behu unavené.

14,5 km s nastúpanou výškou 426 m

 

Tento týždeň sa niesol v duchu pôstu, no po pôste som každým dňom cítil obrovský príval energie, ktorý som musel niekde vložiť. Snažil som sa ale ísť opatrným tempom, aby som bol schopný plynule nadviazať na tento záver týždňa aj v týždni nasledujúcom. Celkovo som teda nabehal 40 km s nastúpanou výškou 1453 m a to v 3. bežeckých tréningoch a v celkovom čase 4:21 h.

12023002_10153186720531089_166900097_n

Na porovnanie zľava budík od Suunto (Ambit 3 Peak) a vpravo od Garminu (Fenix 3). Garmin je ťažší aspoň na pocit, no vyzerá krajšie. Zato Suunto meria oveľa presnejšie.

Posted in Uncategorized.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *