Termínovka pretekov 2016

Posledných 18 mesiacov som toho veľa nenapretekal, no konečne som v plnej sile a pripravený na novú sezónu. Pôvodne bolo v pláne menej veľkých ultrákov, no kedže chcem tento rok nazbierať body na UTMB 2017, potrebujem absolvovať tri veľké ultráky. Od kamarátov z francúzska som dostal ponuku štartovať na dvoch zaujímavých behoch, takže tento rok bude opať aj medzinárodný. Tu je postupnosť hlavných pretekov, na ktoré sa prioritne zameriam v príprave. To ešte neznamená, že neabsolvujem aj menšie, či obľúbené preteky tu na SVK, ako sú podujatia tatranskej šelmy, behy do vrchu, či menšie preteky do 35km tu na východe, akými sú napr. Beh v Smolníku, Čergovský umirak a pod. Takže tu sú hlavné preteky:

24.4. “TRAIL DES ROCHES”  55 km +2700 m  FR

10.6. “Štefánik Ultra Trail” 144 km +4883 m SVK (6 bodov do bodovania UTMB)

18.7. “Nízkotatranská stíhačka” 100 km +5280 m Toto je pretek dvojíc, takže tu budem štartovať s M. Kovaľom. SVK (5 bodov do UTMB)

20.8. “Ultra Trail du 4 Massif” 100 km +5500+ m(presné nastúpané metre neviem, no kedže 100 míľovka má 11k metrov, tak toto bude               tiež riadny brutál 😀 ) Grenoble-FR (5 bodov do UTMB)

5.10. “MMM” (Medzinárodný maratón mieru v Košiciach) 42,195m SVK

Na každý z týchto pretekov sa teším a budem sa snažiť o čo najlepší výsledok. Na druhej strane po pauze je to dosť veľa veľkých a ťažkých pretekov na ktorých musím davať pozor, aby som sa nejako nezranil. Zato už teraz viem, že si ich každý užijem. Ako hlavný pretek sezóny si dávam UM4M z medzinárodnej scény a NTSka z tej našej. Tam budem ale vo dvojici a tak je otázne, ako nám to s Maťom pôjde. Určite sa ale budeme snažiť o čo najlepšie umiestnenie a popasovať sa so súpermi. Posledný pretek je už dosť mimo mojej špecializácie, kedže asfalt a hlavne rovinky ja už takmer nebehám. Na košicky maratón sa ale teším, lebo na jeho prípravu budem mať mesiac a pol a tak bude dosť času na to, aby som nabehal aj nejaké behy po asfalte. Pri rovinkách mám veľmi nízky pulz, tak som zvedavý, ako sa mi bude držať na MMM pri tempe tesne nad 4 min/km. Držte palce, lebo bez fanúšikov by to nebolo ono.

race-schedule

Posted in Uncategorized.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *