Termínovka pretekov a dobrodružstiev 2017

Väčšinou píšem termínovku pretekov až po novom roku, no teraz by som rád zverejnil na novú sezónu už skôr, aby som mohol motivovať k pretekom aj iných a tak im dať dostatočný čas na registráciu na preteky a na tréning.

Ultra preteky:

24.2. TRANSGRANCANARIA 125 km +8 000 m (ES)

Tieto preteky budú podľa mňa jedny z najťahších, kedže ide o prvé preteky roka zo série World ultra trail a tak bude každý ešte čerstvý po zimnej príprave. Takže plán obsadiť TOP10 bude fakt výzva na ktorú sa teším.

9.6. Štefánik Ultra Trail 145km +5300m (SVK)

Tueto preteky som nechcel pôvodne toho roku absolvovať kvôli šetrení energie na môj tatranský projekt, no napokon som sa rozhodol pre účasť, ako dobrou vytrvalostnou prípravou práve na Tatry, kedže vďaka dlhej zime si ešte budem musieť počkať, kým opadne snehová prikrývka zo Tatranských štítov.

1.9. TDS 120 km +8 000m  (FR) 

Na UTMB som sa kvôli nedostatku bodov kvôli zrušeným, či skráteným pretekom z minulého roka nedostal, no mohol som si vybrat medzi zvyšnými dvoma možnosťami v rámci UTMB týzdňa v Chamonix. Výber medzi CCC(100km +6000m) a viac technickejším, ako UTMB bolo TDS(120k+8000m) moje rozhodovanie vyriešilo. TDS bude v porovnaní s Transgrancanariou zhruba narovnako, akurát tu v Alpách sa pobeží cez vyššie  horské priesmyky.

Okrem týchto hlavných pretekov určite budem pretekať aj na Slovensku na pretekoch behu do vrchu a trail behoch do 50 km(pôjdem na Poludnicu Run-potvrdené, Tatranskú Šelmu Ultra a Vertical a snáď aj Beh do Choča a Pekelný beh rajom(Ultra/Short)-všetko podľa možnosti sa uvoľniť na preteky zo služby), ako aj behy na asfalte, ako je Wings for Life v BA a pravdepodobne opäť aj košický Medzinárodný maratón mieru(no len v prípade, ak nepôjdem do Santiaga de Compostela). V práci mám možnosť behať skoro stále iba po rovine a asfalte a tak by bol hriech to nevyužiť na pretekanie na tomto povrchu.

Dobrodružstvá:

okolo 15.7.(poďla snehových podmienok) Sólo prebeh Vysokých tatier po magistrále zo západu na východ s vybehnutím a zbehnutím siedmich vrcholov. Začnem Kriváňom a končiť budem Jahňacím štítom. Celé to chcem dať čo najviac pod 30h. cca 150-160 km +10 000 m (SVK)

Budem mať podporu doprovodného auta, kde budem mať dropbagy s jedlom a pitím potrebným na výkon. Behať budem s ultra bežeckým batohom/vestou, kde budem mať vodu, jedlo a poprípade bežecké mačky. Počas noci poprosím bežeckých kamošov, aby mi robili pacerov(bežcov, ktorý beží so súťažiacim bežcom, no nemôže mu nič nosiť a podávať), aby som zbytočne neriskoval, kedže na tatranskej žule to pri únave môže byť dosť o držku.

Podľa snehových podmienok v Tatrách upravím konečný termín.

20.9.-15.10. Púť do Santiága de Compostela. Sólo s Boltom (psí spoločník) cca 700 km (FR–>ES)

Tento nápad už mám tri roky, no budúci rok to už chcem zrealizovať. Celá púť má okolo 1500km, pretože sa začína v Paríži, ďalej sa ide cez dedinky, niektoré mestá a španielske pyreneje a končí sa v meste Santiágo de Compostela na západnom pobreží Španielska pri Atlantickom oceáne. Čo som čítal články od ľudí, čo to už prešli, väčšina uvádzala to, že najlepšie to je dať sólo. Kedže budem po posledných ultra pretekoch sezóny a trojtýždňovom povinnom čase na zotavenie, bude to super výlet. Zároveň si zažijem opäť ten pocit chôdze v teréne s ťažkým batohom (30-35kg) po dobu niekoľkých týždňov, pretože si budem musieť na cestu pripraviť aspoň 15kg vlastných sušených tyčiniek napr. z ďatlí, chie, iného ovocia a orechov. Chiu tam zakomponujem viacmenej kvôli vápniku. To ešte ale budem ladiť počas roka a recepty zverejním. Tri týždne by mali na túto akciu stačiť, no pôjdem to tak, aby to bol aj športový výkon a zároveň, aby som si to hlavne poriadne užil a porozprával so spolupútnikmi z celého sveta, ktorí budú pravdeodobne rovnakí pacienti 🙂Toto dobrodružstvo bude záležať na tom, či ostanem v mojej doterajšej práci, alebo nie. Ide o to, že trojtýzďňové voľno popri tých všetkých voľnách behom roka nebude sranda zmenežovať. 

Verím, že sa spolu stretneme aspoň na niektorých z týchto akcií, kde na pretekoch budeme síce súpermi, no pred a po pretekoch budeme opäť zažívať kopec srandy, ako tomu bolo tento rok. V komentoch pod článkom mi dajte vedieť, kde sa spolu vidíme.

15175599_10154179022131089_1071428509_n

Posted in Zaujimavé.

5 Comments

 1. Prekvapiva terminovka Riso :-O
  To ze nepojdes Stefanika som ocakaval po minulom roku, snad to UTMB vyjde 🙂
  Priznam sa ze som cakal viac “komercnych” pretekov, ale tie dobrodružstva sa mi pacia viac 🙂
  Good Luck !

  • Ďakujem Jaro. Tých ultra je toľko, že nevidím zatiaľ dôvod sa vraciať na jedno miesto dva krát. Ultra sa v zdraví dá dávať max dva-tri preteky ročne a ja som ich ešte toľko v zahraničí nevyskúšal 🙂 Komerčné preteky myslíš aké? Stále ešte pracujem popri behu a kedže nemám všetky víkendy voľné, musím sa prispôsobovať aj prací. Aj keď tam si viem dosť často víkend prehodiť s niekym z kolegov, takže sa to dá, no nie každý víkend.

   • Jasne, ono z mojho pohladu pokial nemas na preteku supera co na ST nemas pokial tam nepride niekto z vonku tak to nema zmysel.
    Tymi komercnymi som to myslel tak ze s tvojou vykonnostou a potencialom je zaujimave vidiet ta ist skor tie osobnejsie veci ako napr tu put a nie rubat to cez preteky za kazdu cenu 🙂 Za co mas moj obdiv …
    Kazdopadne snad sa uvidime, kedze som mimo SK tak planujem len ST a nieco v ramci SK skyrunning.
    Good luck ! 🙂

 2. Parádní termínovka!
  ST140 se vidíme. Poludnica run mám s otazníkem – podle toho, jak hodně budu zničená z Itálie;)
  Jesenné akce mi bohužel kolidují s velkými závody. Jinak bych Šelmy a Choč šla taky…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *