JBL Endurance Sprint

Tento model je z inej modelovej rady, ako predchádzajúce modely a tak si zaslúži zvlášť článok. Slúchadlá sú navrhnuté tak, že celé tvoria akýsi háčik za uchom, no je to v rámci celej konštrukcie slúchadiel a predná časť je o niečo širšia, lebo je na nej umiestnené dotykové ovládanie. Tým pádom je kábel bez záťaže navyše, ako to je u iných JBL modeloch, kde je ovládanie na kábli. Tu, takisto ako pri modely Reflect Mini2 je počuť zosilnené basy, kedže slúchadlá v ušiach izolujú okolitý zvuk. Ide tak o pocit kvalitnejšej prehrávanej hudby.

Pri tomto modely sa jedná o polovicu nižšiu cenovú kategóriu, no na výkon a využitie slúchadiel to nemá žiaden vplyv. Práve naopak. Športové slúchadlá Endurance Sprint sa mi prioritne osvedčili pri rýchlom tréningu(super budú aj na preteky), kde nemáte čas na prepínanie skladieb uchytením ovládača medzi palec a ukazovák, aby ste takto niečo urobili. No s dotykom sa dá akurát prepnúť skladba dopredu, či zastaviť prehrávanie. Ale nič iné s dotykovým tlačidlom, teda okrem zapnutia a vypnutia slúchadiel neurobíte. Trošku to bolo na začiatku sklamanie, no keď si človek uvedomí, že si vie všetko ostatné prednastaviť pred behom na mobile a pri naozaj rýchlych tempových behoch, či pretekoch na nič iné ani čas nemá, tak to pri kvalite prehrávaného zvuku a nižšej cene nieje až také mínus. Treba si skladby predom v mobile navoliť. Kto chce všetko, potrebuje sa popozerať na model vo vyššej modelovej rade.

Zaujímavosťou u tohoto modelu je to, že pri zložení slúchadiel z uši sa tie hneď samé vypnú a tak zabezpečia úsporu baterky.

Výdrž baterky je pri tomto modely 8h a na uchu sedia naozaj pohodlne, kde dokonca je ešte možnosť tvz. uzamknutia slúchadiel v uchu miernou rotáciou, čo výrobca označuje patentom TwistLock. Osobne som tomuto uzamknutiu neprišiel pri mojom type uší na chuť, lebo potom som už mal pocit pritlmeného efektu zvuku. Osobne mi to ale netrebalo, lebo aj pri šprinte na kratších úsekoch slúchadla držali na mieste.

K modelu dostanete tri veľkosti nástavcov do uší, samozrejmosťou je prijatie a ukončenie telefonických hovorov cez slúchadla. Čo sa týka telefonovania počas behu, tak pri tomto modely to bolo asi najčistejšie, aj keď treba brať do úvahy to, že ak človek beží, tak do mikrofónu na slúchadlách sa dostáva vietor a znemožňuje to tak stopercentne čistý zvukový prenos hlasu. Treba proste spomaliť, či úplne zastať. No spomaliť stačí, mám to vyskúšané.

Skutočne kvalitnú vodeodolnosť zabezpečuje certifikácia IPX 7.

Tento model si viete objednať napríklad TU.

 

Posted in Uncategorized.

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *