Čo som pridal do stravy, aby som rýchlo pribral na váhe

Ako som už na mojej facebookovej funpage spomínal, potreboval som kvôli možnej pracovnej ponuke rýchlo pribrať na váhe a tak som uvažoval, ako to čo pre telo najšetrnejšie dosiahnuť. Z toho mi vyšla jediná možnosť: pridať do stravy varené zemiaky. Tie obsahujú kopu škrobu a na naberanie váhy(no iba v tukoch) sú ideálne. K tomu, aby som po dva a pol roku bez varenej stravy začal jesť toto varené jedno jedno ma viedol iba cieľ pribrať na váhe. Samozrejme som si na začiatku urobil obvyklú 1,5 kg dávku, ktorú v tomto prípade som mal problém zjesť. Čo sa týka toho, aké som mal z tohto jedna pocity som bol celkom prekvapený, ako normálne to moje telo prijalo. Teda, ak som zmenšil dávku, lebo 1,5 kg zemiakov môj žalúdok trávil niekoľko hodín a po tomto jedle bolo prakticky nemožné zjesť ešte niečo iné. No cieľ to splnilo. Behom dvoch týždňov som pribral 5 kg na váhe. Telo doteraz bez tukov sa obalilo malou vrstvou tukov a hneď som vyzeral, ako keby som začal činkovať.

Čo bolo zaujímavé, že pri tých mojich udržiavacích behoch, ktoré som obmedzil iba na výbehy do kopca 2x do týždňa som vládal behať čoraz rýchlejšie. A to vôbec nevadilo, že mám o 5 kg viac, aj keď som to pri behu cítil. Prvotne som si myslel, že to bolo tými zemiakmi, no až po viacerých konzultáciách s mojimi športovými kamošmi sme prišli k záveru, že to bolo skôr tým, že som bol poriadne odpočinutý. Predsa len som teraz behal štýlom 2x, alebo iba 1x do týždňa výbehy do kopca(kde som si zlepšil osobák na stupňovaných výbehoch po zjazdovke z 3:12 min na 2:14 min a to na 5, stupňovanom výbehu) a k tomu jeden voľný beh. K tomu niekedy týždeň žiaden beh a pod. Bol som proste flustrovaný z toho, že aj po roku neviem doliečiť plantárky a tak som behal, ako sa mi chcelo. Čiže zemiaky niesu pre mňa nič iné, ako jedlo na priberanie na tukoch. To by mohlo pomôcť ľuďom, ktorý chcú a nevedia pribrať. Ideálne by to bolo v kombinácií s nejakým kardio tréningom, aby sa z vás nestali oblinky.

Občas som tieto zemiakové obžerstva boostol ešte nejakými zemiakovými chipsami, no to je ešte väčší bordel (pražený zemiak v tuku je total error v stravovaní), no tu ma veľmi prekvapilo, že aj napriek tak zlej kombinácii som z chipsov nemal nejaké citeľné ťažkosti. Ale tie by sa pri dlhodobej konzumácií určite dostavili.

Po asi mesiaci konzumácií varených zemiakov skoro každý deň večer som začal badať, že tých tukov začína byť príliš veľa a čo je horšie, popri nich som nevládal konzumovať večerné zeleninové šaláty a to telu robiť nemôžem, kedže v nich sú dôležitejšie živiny, ako v zemiakoch. Teraz som opäť pri klasickom vitariánsko-fruitariánskom stravovaní. Pritom na udržanie nejakej vyššej váhy ( 75 kg) stále ostávam aj pri občasnej (1-3x do týždňa) konzumácií varených zemiakov. Teraz ale testujem chuťovo vynikajúci rastlinný proteín od firmy Sunwarrior, za ktorý ďakujem kamošom z firmy vitalcity.sk. Po teste o tom napíšem samozrejme článok.

Takže môj záver k vareným zemiakom je asi taký, že to nieje veľmi dobrý nápad, kedže po tomto jedle evidentne telo nevie využiť efektívne škrob v nich obsiahnutý a preto ho ukladá v tele v podobe podkožného tuku. Čo pri konzumácií ovocia a zeleniny v raw forme možné nieje. Teraz, keď som to dosiahol takto “podvodom” cez tuky, budem sa snažiť si to udržať aj cez raw proteín. Budem informovať, ako sa mi to darí.

tumblr_m8szd1zeGq1rarmcxo1_500

Myslím to obrazne. Až toľko som nepribral 😀

Posted in Články o zdraví, Uncategorized.

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *